Kubánské doutníky

House Of Churchill » Doutníky » Kubánské doutníky

Kubánské doutníky

Nabízíme vám doutníky v humidorech následujících kubánských značek:

Cohiba

Nejprestižnější značka ve světě doutníků, která vznikla v roce 1966 pro prezidenta Fidela Castra a řadu let byly používány pouze jako cenné dary hlavám států a diplomatům. Doutníkové listy pochází z pěti nejúrodnějších nížin světa. Dva ze tří typů listů jsou třikrát fermentovány v sudech, tento unikátní proces dodává doutníkům nezaměnitelnou chuť a aroma.

 • Doutníky středně silné až silné (Línea Clásica) a střední (Línea 1492) chuti: Behike 54, Robusto, Secretos, Magicos, Piramides extra, Siglo I, Siglo II, Siglo III, Siglo IV, Siglo V, Siglo VI

MonteCristo

Pro svou kvalitu jsou pro řadu kuřáků doutníky této značky měřítkem pro posouzení kvality ostatních značek.

 • Doutníky střední až silné chuti: Eagle , Regata, Master, Edmundo, Petit Edmundo, Double Edmundo, NO.2., Petit NO.2., NO.4., NO.5., NO.3.

Partagas

Díky bohaté a intenzivní chuti jsou tyto doutníky velice dobře identifikovatelné. Vyrábí se v jedné z nejslavnějších havanských továren.

 • Silné doutníky: D.NO 4, P.NO.2, Culebras, Aristocrats

Hoyo de Monterrey

Méně silné, delikátní a aromatické doutníky jsou vyráběny v centru tabákové oblasti Vuelta Abajo. Tabákové listy jsou pěstovány na nejúrodnějších, nízko položených plantážích podél řeky.

 • Lehké doutníky, vhodné také pro začátečníky: Coronations, Petit Robusto, De Dieux, Epicure NO.1, Epicure NO.2

Punch

Ochutnejte doutníky jedné z nejstarších značek, založené v 19. století.

 • Střední doutníky: Petit coronarions

H. Upman

Jemné až středně silné doutníky za sebou mají bohatou a úspěšnou historii. Mezinárodní úspěch těchtou doutníků připomínají charakteristické zlaté medaile.

 • Doutníky lehké až střední: Coronas Minor, Magnum 46, Magnum 50, NO.2, Half Corona

Romeo Y Julieta

Kubánské doutníky této značky patří mezi ty nejvíce populární. Oblíbil si je mj. Winston Churchill, jehož jméno se od roku 1946, kdy navštívil Havanu, vyjímá přímo na prstýncích doutníků.

 • Střední doutníky: Churchill, Wide churchill, Short churchill, Petit churchill, Petit Julieta, Coronitas en cedro, Mille Fleurs, NO.1., NO.2., NO.3.

Ramon Allones

Jedna z nejstarších značek kubánských doutníků, jejíž sláva se datuje již od roku 1837. Doutníky mají intenzivní chuť, jejíž charakteristiku udává tabák z oblasti Vuelta Abajo.

 • Silné doutníky: Small Club, Especial selected

Vegas Robaina

Rodinná značka vznikla v roce 1997 a nese čestné jméno rodu dona Alejandra Robaina, který produkoval doutníky již od roku 1845. Tyto ručně vyráběné doutníky mají prestižní pověst.

 • Střední až těžké doutníky: Unicos, Clasicos

Juan Lopez

Značka kubánských doutníků, kterou založil v 70. letech 19. století španělský podnikatel Juan Lopez Diaz, je charakteristická dokonalým zpracováním, tvarem a rovnoměrným hořením.

 • Střední až silné doutníky: Panatelas Superba

Bolivar

Jste-li zkušeným kuřákem doutníků, vyzkoušejte jedny z nejsilnějších doutníků – Bolivar.

 • Silné doutníky: Tubos No.2, Belicosos finos

Cuaba

Známý tvar doutníků Cuaba zvaný “doble-figurado” býval v módě v 19. století. Jeho výroba je velice složitá a proto jsou tyto kousky považovány za vrcholná doutníkářská díla. Jsou oblíbeným suvenýrem sběratelů doutníků.

 • Střední až silné doutníky: Distinguidos, Divinos, Exclusivos

Quintero

Vychutnejte si výraznou chuť doutníku střední síly za rozumnou cenu. Quintero je jeden z mála kubánských doutníků, který se nezrodil v Havaně. Jeho aroma je zemité, výraznější chuť podporují tóny dřeva a kůže. Tabák pochází z oblasti Vuelta Abajo.

 • Doutníky středně silné: Londres Extra

Jose L. Piedra

Populární značka v domácích kubánských podmínkách produkuje strojově i ručně vyráběné doutníky. Doutníky mají příjemnou chuť, sílu střední až těžkou.

 • Doutníky střední až těžké: Nacionales, Cazadores, Cremas

Por Larranaga

Jedna z nejstarších značek doutníků s tradicí od roku 1834 je mezi kuřáky stále populární. Svou zásluhu na tom má kvalita tabáku, balení i atraktivní prezentace balení doutníků.

 • Lehké až střední doutníky: Montecarlos

Trinidad

Podobně jako Cohiba byly i doutníky Trinidad vyráběny původně pouze pro Fidela Castra a sloužily od svého vzniku v roce 1969 jako dary pro zástupce vlády a diplomaty. Na volný trh se dostaly v limitovaném množství až v roce 1998.

 • Doutníky střední: Reyes, Fundadores

Kontaktní formulář
Neváhejte se nás zeptat