Doutníky mají svá pravidla

House Of Churchill » Blog » Doutníky mají svá pravidla

Doutníky mají svá pravidla

Dávné mýty o výrobě doutníků vypráví, jak krásné panny svinují doutníky na svých stehnech. Ruční výroba doutníků je těmto mýtům samozřejmě poněkud vzdálená. Ve skutečnosti jde o vysoce specializovanou a složitou ruční práci. Doutníky jsou ale podobně jako mistrným dílem a právem si zaslouží takové kouření, které se drží tradičních zásad.

Než vám představíme základní doporučení, díky kterým si kouření doutníku vychutnáte jako pravý gentleman, udělejme si pořádek v terminologii.

Typy doutníků

V naší zemi se doutníky dělí poněkud atypicky na vlhké doutníky (Long filler či Medium filler) a suché doutníky (Short filler). Lze však narazit i na vlhké Short filler, či suché Long filler (Viržínka).

Nejkvalitnější Long filler „vlhké“ doutníky jsou vyráběny výhradně ručně z nejkvalitnějších výběrových surovin. Doutníky Short filler „suché“ jsou vyráběny buď čistě strojově nebo částečně strojově s ručním dokončením.

Ať už zvolíte jakýkoli doutník, jak si jej správně vychutnáte?

Sedmero zásad pro správné kouření doutníků

  1. Abyste při manipulaci s doutníkem nepoškodili krycí list doutníku, ořezávejte jej nejlépe příslušenstvím, které je k tomuto účelu určeno – cuttery, punchery, gilotinky atd.
  2. Ořezávejte pouze vlhké doutníky, a to jen z jedné strany, na níž je tzv. čepička. Suché doutníky jsou již ořezány v továrnách.
  3. Kouř z doutníku neinhalujte do plic, doutník se chutná pouze na jazyku.
  4. Kuřte doutník pomalu. Potahujte asi 1-2x za minutu. Díky tomu nedojde k rozžhavení doutníku nadmíru, a nepřepálí se jeho správná chuť.
  5. Během kouření neodklepávejte doutníkový popel poklepnutím o doutníkový popelník. Popel pouze jemně otřete o vnitřní stěnu popelníku.
  6. Kuřte doutník ideálně do ⅔ původní délky. Zbytek doutníku funguje jako filtr.
  7. Doutník nechejte dohořet na popelníku. Nikdy jej nezamačkávejte jako cigaretu.

Kontaktní formulář
Neváhejte se nás zeptat