Dýmka, lulka nebo fajfka?

House Of Churchill » Blog » Dýmka, lulka nebo fajfka?

Dýmka, lulka nebo fajfka?

Dýmka, to je silně individuální záležitost. Svou volbou pro určitou dýmku projevujete svou osobnost a leccos o sobě svému okolí říkáte. Existuje mnoho způsobů, jakým se dýmky dělí do různých typů a druhů. Představme si nyní alespoň jedno ze základních dělení.

Dýmka

Dýmky, nebo přesněji řečeno hlavičky dýmek, se obvykle vyrábí ze dřeva vřesovce stromového, jehož kořeny jsou vysoce ohnivzdorné. Některé dýmky mají hlavičku vyrobenou také z jiných druhů dřeva, nebo dokonce ze zcela odlišných materiálů, například z porcelánu. V hlavičce doutná kuřivo, obvykle tabák. Z hlavičky ústí troubel zakončená náustkem. Jím vdechujete tabákový dým do úst.

Lulka

Nástroj kuřáka, který vypadá obdobně jako dýmka, avšak má dlouhou troubel, se správně nazývá lulka.

Fajfka

Fajfka ve skutečnosti není dýmkou. Plní podobný účel, ale její troubel je dlouhá a svislá. Táhne se k hlavičce podél celého těla kuřáka a ve své dolní části je výrazně ohnutá – až téměř o 180 stupňů zpět vzhůru. Fajfka může být opatřena hlavičkou ze dřeva, kovu či porcelánu. Často se vyznačuje patřičným zdobením. Velká část fajfek má na hlavičce sklopné víčko s otvory.

Kontaktní formulář
Neváhejte se nás zeptat